Sladík tablety - steviové sladidlo

Tablety Sladík obsahují 100% extrakt z rostliny Stevia rebaudiana Bertoni. Minimum pojiva a látku usnadňující rozpouštění v chladnější vodě. Neobsahují barviva, vůně, laktózu ani syntetická sladidla.

Jedna tableta váží 60mg. Díky vysoké koncentraci seviol-glykosidů a minimum pojiva, mají tablety velmi silnou účinnost - sladivost. Oproti konkurenci zhruba o 20% větší.

Naše tablety sladíku obsahují 98% rebaudiosid A a přírodní cukr Erythriol(získává se kvašením ovoce a je taktéž nekalorický) Díky tomu mají úžasnou chuť, která je blíže řepnému cukru, než chuť 100% extraktu sladík

Jedna tableta je sladivostí stejná jako 1 kostka řepného cukru

Stévie sladká je trvalka pocházející z Paraguaye a přilehlých končin, kde byla tamějšími indiány používána jako významná léčivka a přírodní nekalorické sladidlo do tradičního čaje Yerba maté. Pro své léčivé účinky se ze své domoviny rozšířila do celého světa. Mnohem později se zjistilo, že paraguayští indiáni téměř netrpí kazivostí zubů. Překvapením bylo, že tuto zázračnou vlastnost, snižovat v ústní dutině bakterie způsobující zubní kaz, plak a paradentózu, mají sladivé látky obsažené ve stévii – steviosidy nebo-li steviol-glykosidy.

Extrakt ze stévie sladké je vhodný jako úplná náhrada řepného cukru. Má nulovou kalorickou hodnotu a nulový glykemický index. Extrakt ze stévie je tedy vhodný nejen jako běžná náhrada řepného cukru, která prospívá Vaší ústní dutině, ale je též vhodný při dietních plánech či pro diabetiky.

Celosvětově je Stévie sladká užívána pro své léčivé účinky a to zejména:

  • Pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech.
  • Prokazatelně snižuje únavu a únavový syndromem.
  • Podporuje dobré trávení.
  • Pomáhá bojovat proti obezitě svým nulovým glykemickým index a nulovou kalorickou hodnotou, přičemž ukájí chuť na sladké.
  • Napomáhá buněčnému metabolismu.
  • Zhutňuje svalstvo.
  • Zvyšuje energetické hladiny a mentální aktivitu.
  • Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích.
  • Stévie není kyselotvorná - nepodporuje růst kvasinek a zakyselení organismu

V Japonsku je stévie uznána jako oficiální sladidlo již 30 let, kvůli schopnosti očisťovat organismus od zbytků radiace, přičemž dnes je díky svým chuťovým vlastnostem nejzastoupenější alternativní sladidlo na trhu a jeho obliba každý rok stoupá

Složení

Rebaudiosid 98%(jeden ze steviosidů s nejvyšší sladivostí), Erythriol (přírodní cukr získávaný kvašením), jedlá soda, kyselina vinná,magnesium stearát

Loading...