Sladík extrakt - steviové sladidlo

Balení 20g je ekvivalentem 6.4kg řepného cukru

100% extrakt Stévie sladké přírodní koncetrované sladidlo

Stévie sladká je trvalka pocházející z Paraguaye a přilehlých končin, kde byla tamějšími indiány používána jako významná léčivka a přírodní nekalorické sladidlo do tradičního čaje Yerba maté. Pro své léčivé účinky se ze své domoviny rozšířila do celého světa. Mnohem později se zjistilo, že paraguayští indiáni téměř netrpí kazivostí zubů. Překvapením bylo, že tuto zázračnou vlastnost, snižovat v ústní dutině bakterie způsobující zubní kaz, plak a paradentózu, májí sladivé látky obsažené ve stévii – steviosidy nebo-li steviol-glykosidy.

Extrakt ze stévie sladké je vhodný jako úplná náhrada řepného cukru. Má nulovou kalorickou hodnotu a nulový glykemický index. Extrakt ze stévie je tedy vhodný nejen jako běžná náhrada řepného cukru, která prospívá Vaší ústní dutině, ale je též vhodný při dietních plánech či pro diabetiky.

Složení

100% Extrakt z rostliny Stevia rebaudiana Bertoni s obsahem 95% steviosidů.
Bez alkoholu, barviv, vůní, příchutí a konzervačních látek.

Stevie sladká obsahuje řadu glykosidů, z nichž je v rostlině nejpočetněji zastoupen steviosid, dále pak rebaudiosid A,B,C,D, dulkosid B a steviolbiosid. Krom toho je stevie bohatá na vitamíny ( A,C ) a celou řadu minerálních látek ( Ca, Mg, Na, K, Zn ). Sladík originál je komplexní výtažek z rostliny Stevia Rebaudiana, sladík original jsou čištěné 95% steviosidy, z nichž je 50% rebaudiosid A, zbytek tvoří ostatní glykosidy, vitamíny a minerály.

Steviosidy ve Sladíku je senzoricky jsou 320x sladší než-li řepný cukr. Unikátním způsobem šlechtění, selekce rostlin určených na zpracování(náš výrobce si pěstuje vlastní rostliny) a následnému čištění extraktu byly, při doporučeném užití, steviosidy ve sladíku zbaven své typické nahořklé chuti. Jelikož rebaudiosid A ve velkých koncentracích mnoha lidem chuťově připomíná umělé sladidlo, dělá tento unikátní proces zpracování sladíku komplexně chuťově nejlepší extrakt

Celosvětově je Stévie sladká užívána pro své léčivé účinky a to zejména:

  • Pomáhá udržovat v rovnováze cukr v krvi a játrech.
  • Prokazatelně snižuje únavu a únavový syndromem.
  • Podporuje dobré trávení.
  • Pomáhá bojovat proti obezitě svým nulovým glykemickým index a nulovou kalorickou hodnotou, přičemž ukájí chuť na sladké.
  • Napomáhá buněčnému metabolismu.
  • Zhutňuje svalstvo.
  • Zvyšuje energetické hladiny a mentální aktivitu.
  • Snižuje touhu po tabáku a alkoholických nápojích.
  • Stévie není kyselotvorná - nepodporuje růst kvasinek a zakyselení organismu

V Japonsku je stévie uznána jako oficiální sladidlo již 30 let, kvůli schopnosti očisťovat organismus od zbytků radiace, přičemž dnes je díky svým chuťovým vlastnostem nejzastoupenější alternativní sladidlo na trhu a jeho obliba každý rok stoupá

Image
Image
Loading...